POHYBOVÝ TRÉNINK

podle Eckarta Meynerse

 

tatínek Kristýnky:

Kurz byl opravdu skvělý. Moje dcera měla velké problémy s vysezením koně. Také seděla křivě. Po tomto kurzu se její sed opravdu zlepšil a posunulo nás to o kus dál. Byla to zábava a moc nám to pomohlo. 

Veronika H.:

Kurz mne nejen bavil, ale velice předčil má očekávání.

Přiznám se, že jsem doufala, že se něčemu přiučím, ale že na mě bude patrná změna až tak rychle, to jsem vskutku nečekala...

Včera jsem absolvovala svůj první skokový trénink a trenér musel konstatovat, že to je neuvěřitelný rozdíl.

Je pravda, že já přijela s mnohem větším handicapem, neboť nejsem ani 3 měsíce po porodu. Mohu být také šťastná, že po císařském řezu se cítím tak, že mohu cvičit.

Když jsem po porodu začala jezdit, bylo pro mne flustrující, že svému mladému koni v zádech překážim a že s tím nemohu nic dělat, i když se snažím. Mé tělo mne zkrátka neposlouchalo. Proto mohu říci, že díky tomuto kurzu se cítím opět jako jezdec a ne jako pytel brambor :-)

Jsem velmi šťastná, že jsem se zúčastnila :-)
 

 

 

Lucie Š.:

   Kurz zcela naplnil mé očekávání, i když jsem byla zprvu celkem zmatená z nově nabytých dojmů...ale s odstupem času si teprve uvědomuji, jak moc mi to pomohlo. Od kurzu jsem čekala, že konečně dostanu odpovědi na otázky, které si kladu už mnoho let a nikdo mi na ně nedokázal do té doby odpovědět. A nebo se všem zdály mé problémy malicherné a nemožné. Martin se ale zabývá každým problémem. Myslím, že mi teď budou koně lépe rozumět. Snažím se cvičit každý den a už dnes cítím zlepšení…

Petr O. s dcerou a trenérkou:

 Ještě jednou Vám musím poděkovat za výborný trénink.

 Je to přesně to, co potřebujeme, a myslím, že nejen my

 Děkujeme moc

Anna B.:

Kurz nás velmi nadchl, po obsolvování cviků se cítim jako vyměněná.Záda 
mě nebolí a nacválání mi jde o hodně líp.Děkuji moc, že jste takového 
člověka přivedli sem do Čech.

  

 

 

Anežka Z.:

Trénink - napravování mých nedostatků s panem Voleskym se mi moc líbil. Nejprve jsem měla pochybnosti, protože jsme nevědeli, proč některé věci na koni dělám tak, jak dělám a nemohu jinak. Ale na kurz jsem jela s nadějí, že by se to mohlo zlepšit. Pan Volesky mě nejprve dlouho na koni pozoroval a když jsem mu řekla své problémy, začal se mnou cvičit, ale hlavně mě posadil na balanční kolo, na kterém jsem si tedy užila. Nejprve jsem měla pocit, že se ani nerozjedu, ale po chvíli jsem dokázala i zatáčet, v což jsem ani nedoufala. Poté jsem znovu sedla na koně a měla jsem pocit, že jsem se pořádně spustila do sedla. 

Druhý den jsem po mých akrobatických výkonech na kole myslela, že ani nevstanu, ale těšila jsem se na další trénink. Na druhém treninku mi pan Volensky mačkal akupresurní body na hlavě a trapézových svalech, které mě bolely ještě týden, ale díky tomu jsem byla schopná lepé použít při pohybu na koni i pohyb hlavy ve směru jízdy. Na tomto treninku pan Volensky odhalil příčinu mého problému (řekla bych jádro pudla), zbytek hodiny jsme na tom pracovali a on mě učil používat správný pohyb pánve, abych s mým koněm dokázala udělat to, co se mi předtím nedařilo. Tímto bych chtěla poděkovat za možnost zúčastnit se treninku a doufám, že se ještě nějaká naskytne.