• Pro koho je pohybový trénink vhodný?

Úplně pro všechny - bez ohledu na to, jak moc jste zkušení, jestli jste profesionální jezdec nebo jezdíte jen pro radost, jestli jezdíte drezuru, parkury, western nebo jste rekreační jezdec - pro všechny může mít pohybový trénink pozitivní přínos. Kurz je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé. Je vhodný pro všechny bez rozdílu věku - výjimku tvoří děti do cca 12 let. Pokud chcete na kurz přihlásit dítě, kontaktujte nás telefonicky, domluvíme se individuálně.

Na začátku každého kurzu se Vás lektor zeptá na Vaši zdravotní historii - prodělané úrazy a operace.

 

  • Jak kurz probíhá?

Kurz je vždy dvoudenní, má to svůj význam. Lektor pracuje s každým jezdcem individuálně, hodinu každý den. Nejprve proběhne krátké seznámení, kdy se lektor podívá na jezdce ve všech chodech a pak se střídá práce na zemi s krátkými sekvencemi v sedle.

 

  • Musím se zúčastnit s vlastním koněm?

Není důležité, jestli se účastníte s vlastním nebo zapůjčeným koněm. Na vlastním koni mnohem lépe pocítíte účinky cvičení a budete lépe schopni vnímat, co se s Vašim tělem děje, ale pokud je to z jakéhokoli důvodu nemožné, přijeďte klidně s koněm vypůjčeným. My, jako organizátoři kurzu, Vám koně zapůjčit nemůžeme, ani většina areálů, ve kterých se kurzy konají tuto možnost nenabízí.

 

  • Je možné, aby se kurzu zúčastnili dva lidé s jedním koněm?

Ano, pro koně není účast na kurzu nikterak fyzicky náročná. Z hodinové lekce strávíte v sedle zhruba třetinu času, takže s jedním koněm můžou bez problémů kurz absolvovat dva jezdci.

 

  • Můžu se kurzu zúčastnit jako divák?

Ano, diváci jsou vítaní a neplatí žádné vstupné. Dívejte se, ptejte se. Jen, prosím, nepořizujte žádné videozáznamy během kurzu. Cviky, které vidíte, vybírá lektor pro konkrétního jezdce na základě předchozí diagnostiky a podle aktuálních obtíží a potřeb účastníka. To, co je v danou chvíli vhodné pro někoho jiného, nemusí být současně účinné pro Vás.

 

  • Co si mám na kurz přivézt sebou?

V první řadě dobrou náladu a ochotu na sobě pracovat. Pak už Vám stačí jen pohodlné jezdecké oblečením, na které jste zvyklí - jezdecká přilba, případně ochranná vesta pro mladší jezdce, vhodná jezdecká obuv. Každý účastník si zajistí svého pomocníka - člověka, který mu koně podrží ve chvílích, kdy lektor s jezdcem pracuje na zemi. Je vhodné si během kurzu dělat poznámky, případně pořídit fotku nebo krátké video - to abyste si doporučené cviky pamatovali i po návratu domů.

 

  • Jak často je vhodné se pohybového tréninku účastnit?

Je to individuální a záleží i na tom, jak poctivě na sobě pracujete v mezičase. Někdy se stane, že na kurzu vyřešíte problémy nebo zlozvyky, které Vás dlouhou dobu trápily a to udělá prostor pro nové - proto je dobré absolvovat kurz po čase znova - pro někoho bude vhodný čas za půl roku, pro někoho za rok…

 

  • Jak se na kurz přihlásit? 

Kontaktujte nás emailem, vyžádejte si oficiální přihlašovací formulář nebo si ho stáhněte na našich webových stránkách a pošlete nám jej vyplněný emailem (stačí čitelně vyfotit mobilem). Rezervace místa v kurzu je platná až po zaplacení nevratné zálohy.

Děkujeme, že chápete, že přihlášky poslané formou facebookových komentářů případně SMS zpráv není v našich silách brát v potaz.

 

  • Máte ještě nějaké otázky, na které jste tady nenašli odpověď?

Napište nám, v urgentních případech můžete i volat.